Ključ uspješnog življenja je samopoštovanje, a ključ uspješnog poslovanja je team building.
Team building čine edukativno – zabavni sadržaji, a glavni cilj je da se stekne povjerenje, razvije osjećaj pripadnosti , da se unaprijede međuljudski odnosi i da se dobiju sretniji uposlenici, kako bi poslovni rezultati bili što bolji.
Team building program sastoji se od:
Na ovakvim radionicama polaznici mogu napraviti zajedničko djelo koje će ponijeti sa sobom i koje će ih podsjećati na vrijednost dobrih međuljudskih odnosa.
Učešćem u ovakvim programima, timovi kompanija postaju opušteniji, sretniji, motivisaniji, fokusiraniji i angažovaniji. Bolje rade zajedno, imaju vise povjerenja, bolje se razumiju i postižu kvalitetnije rezultate.
Ovakvi programi podrazumijevaju jednodnevne i dvodnevne seminare, uglavnom su namijenjeni menadžerima i drugim rukovodećim kadrovima, a obrađuju sljedeće cjeline:
Što se tiče zdravstvenih rizika, to je edukativni dio seminara, a donosi primjere šta stres može napraviti našem fizičkom i psihičkom zdravlju, kao i načine na koje možemo savladati stres bez ozbiljnih posljedica.
Individualne tehnike za suočavanje sa stresom bazirane su na subjektivnu procjenu situacije. Sudionicima se zada vježba u kojoj oni (pr)ocjenjuju kako se osjećaju.
Upravljanje emocijama u stresnim situacijama je izuzetno važno, jer, prije svega treba znati definisati određenu emociju. Emocije reaguju na stres tako što se javlja strah, anksioznost, uzbuđenje, bijes, depresija…
Izaći na kraj s “teškim” kolegama, zapravo može biti jednostavno, ako se promijeni dinamika odnosa. Radi se na intenzitetu dosadašnjih reakcija i zdravim stilovima komunikacije.
Tehnike relaksacije uključuju
Zdravi stilovi života podrazumijevaju brigu za psihičko i fizičko zdravlje, a tu spada:
Ovakvi seminari oslobađaju tijelo i um od stresa, povećavaju produktivnost, stvaraju osjećaj odmornosti, uče sudionike boljoj organizovasti u postavljanju prioriteta i pokazuju način kako preuzeti kontrolu nad svojim vremenom i životom.
Svaki poslodavac želi dobrog uposlenika, ali treba znati koji je uposlenik zaista dobar za vašu firmu i za posao na koji je konkurisao. Treba znati da li je kandidat stvarno motivisan i da li je zdrava i zrela ličnost za kolektiv u koji dolazi.
Savjetovanje obuhvata intervju sa kandidatom,a procjenjuje se ličnost na osnovu testova koje kandidat popunjava. Na takav način može se predvidjeti hoće li kandidat biti produktivan, radišan, dinamičan ili emocionalno stabilan na poslu koji to zahtijeva.